BASIN | Defne Samyeli'nin kızı Deren Talu beyaz perdede boy gösterecek Defne Samyeli'nin Amerika'da oyunculuk eğitimi alan kızı Deren Talu Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna ortak yapımı 'Son Kale - Hacıbey' adlı filmde rol alacak. Daha önce Gürcistan - Türkiye ortak yapımı 'Köprü' filmine imza atan Wonder Yapım’ın kurucu ortakları Önder Asru ve Erdal Küçük şimdi de 'Son Kale - Hacıbey' adlı iddialı filme hazırlanıyor. Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna ortak yapımı film, 18. yüzyıl sonlarında Osmanlı - Rus Savaşı dönemini anlatacak. Senaryosunu Yevhen Tymoshenko'nun kaleme aldığı filmin genel yönetmenliğini Oscar ve Altın Küre adaylığı bulunan Gürcü yönetmen ve yapımcı, Amerikan Film Akademisi üyesi Zaza Uruşadze üstlenecek. Baba kızı oynayacaklar Medyatava'dan Birsen Altuntaş'ın haberine göre, yönetmenliğini Ukraynalı yönetmen ve senarist Konstantin Konovalov'un yapacağı filmde başrolleri usta oyuncu Yurdaer Okur ile Deren Talu paylaşacaklar. Ukrayna’nın ve Gürcistan’ın tanınmış bir çok oyuncusunun da yer alacağı 'Son Kale – Hacıbey' filminde Yurdaer Okur, Kuzey Karadeniz için savaşan Osmanlı ordusunun komutanı Ahmet Paşa'yı, Deren Talu ise Ahmet Paşa’nın kızı, kılıç kuşanan, ok atan ve at binen Fatıma karakterine hayat verecek. Defne Samyeli'nin Amerika'da oyunculuk eğitimi alan kızı Deren'in uluslararası bir film olduğu için ilk projesinde "Son Kale - Hacıbey"i tercih ettiği öğrenildi. Film Türkçe, Ukraynaca ve İngilizce olmak üzere 3 ayrı dilde çekilecek. 1919 yılında kurulan ve bu yıl 100. yılını kutlayan Odesa Film Stüdyosu ile birlikte çekilecek olan film 2020 Mayıs ayında ülkemizde vizyona girecek. Çekimleri 20 Mayıs'ta başlayacak filmin konusu; Osmanlı’nın elinde kalan son kale olan Hacıbey Kalesi kuşatılır ve kale komutanı Ahmet Paşa, bu kuşatma da esir düşer. Babasını bu esaretten kurtarmaya çalışan Fatıma, nefes kesen bu mücadele sırasında, kendini büyük bir aşkın ortasında bulur. #derentalu #wonderyapim #wondermenajerlik #sonkalehacibey #film #movie

Instagram 5.04.2020

BASIN | “WONDER YAPIM” dan Uluslararası Dev Bir Proje Daha Gürcistan - Türkiye Ortak Yapımı “KÖPRÜ” filminden sonra, Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna ortak yapımı “SON KALE – HACIBEY” sinema filmi için çalışmalar hızlandı. Film, 18. yüzyıl sonlarında Osmanlı - Rus Savaşı sırasında geçmektedir. Osmanlı’nın elinde kalan son kale olan Hacıbey Kalesi kuşatılır ve kale komutanı Ahmet Paşa, bu kuşatma da esir düşer. Babasını bu esaretten kurtarmaya çalışan Fatıma, nefes kesen bu mücadele sırasında, kendini büyük bir Aşk’ın ortasında bulur. 1800’lü yıllarda Odesa’da geçen Filmin Senaryosunu, Yevhen Tymoshenko yazmıştır. Genel yönetmenliğini Oscar ve Altın Küre adaylığı bulunan Gürcü yönetmen ve yapımcı, Amerikan Film Akademisi üyesi Zaza Uruşadze’nin üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda, Ukraynalı yönetmen ve senarist Konstantin Konovalov oturmaktadır. Filmin başrollerini, ünlü Türk oyuncular, Yurdaer Okur ve Deren Talu paylaşacaktır. Filmde, ünlü Türk oyuncular ile birlikte, Ukrayna’nın ve Gürcistan’ın tanınmış bir çok oyuncusu da yer alacaktır. "Son Kale – Hacıbey” filminde Yurdaer Okur, Kuzey Karadeniz için savaşan Osmanlı ordusunun komutanı Ahmet Paşayı canlandırmaktadır. Deren Talu ise Ahmet Paşa’nın kızı, kılıç kuşanan, ok atan, at binen Fatıma karakterine hayat vermektedir. Projenin Türk yapımcılığını, Wonder Yapım’ın kurucu ortakları Önder Asru ve Erdal Küçük yapacaktır. Türkçe, Ukraynaca ve İngilizce çekilecek olan “Son Kale – Hacıbey” filmi, üç ayrı aşamada toplam da 32 ayrı ülkede gösterime girecektir. 20 Mayıs’da çekimlerine start verilecek olan "Son Kale – Hacıbey” filmi, 1919 yılında kurulan ve bu yıl 100. yılını kutlayan Odesa Film Stüdyosu ile birlikte çekilmektedir. Film 2020 Mayıs ayında Türkiye’de de vizyona girip, Türk sinema seyircisi ile buluşacaktır.

Instagram 5.04.2020

BASIN | Emre Kızılırmak, Gürcistan İle Türkiye arasında “KÖPRÜ” olacak. Yapımcılığını, Wonder Yapım'ın üstlendiği Gürcü-Türk ortak yapımı “KÖPRÜ” filmi için start verildi. Çekimleri Gürcistan’da ve Türkiye’de yapılacak olan filmin yönetmen koltuğunda, ünlü Gürcü yönetmen, Erekle Badurashvili oturacak. Sevilen oyuncu, Emre Kızılırmak’ın başrolünde oynayacağı film, iki ülke arasında “KÖPRÜ” kurmak isteyen bir işadamının, gittiği Gürcistan’da, hiç bilmediği geçmişi ile yüzleşmesini anlatmaktadır. Emre Kızılırmak’a filmde, Gürcü sinemasının ünlü oyuncusu “Nini Badurashvili” eşlik edecek. Kadroda Türk oyuncuların yanı sıra, “Zura Kipshidze”, “Zurab Tsintskilidze”, “Kristine İmedadze”, “Giorgi Gurgulia” ve “Davit Dvalishvili” gibi Gürcü asıllı önemli oyuncular da yer alacak. Filmin Yapımcılarından Önder Asru, büyük yankı getireceğine inandıkları proje için şunları söyledi: “Köprü filmi, toplamda 17 ülkede yayınlanması planlanan, Uluslararası ve büyük bir projedir. 4 ayrı dilde hazırlanacak olan filmimizin, Gürcistan ve Türkiye arasında ki güçlü bağa, önemli katkılar yapacağına inanıyoruz.” Türkiye ve Gürcistan arasında, yeni bir “KÖPRÜ” kuracak olan bu proje; “Acara Özerk Cumhuriyeti, Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı” nın desteğiyle gerçekleşiyor. İlgi çekici hikâyesi ve zengin oyuncu kadrosu ile adından söz ettirecek olan filmin çekimleri, 17 Eylül’de, Gürcistan’da başlayacak ve 2019 kış sezonunda, Gürcistan ve Türkiye dışında, 17 ayrı ülkede daha gösterime girecek.

Instagram 5.04.2020